Systemy ERP dla e-commerce

Strona główna » ERP dla ecommerce

ERP dla Ecommerce

Systemy ERP to niezwykle funkcjonalne narzędzia, ułatwiające pracę i zarządzenie procesami, związanymi z funkcjonowaniem e-commerców. Dzięki nim możliwe jest m.in. nadzorowanie nad zamówieniami i zgromadzonymi danymi, zarządzanie towarami, operacjami magazynowymi i transakcjami zachodzącymi w wielu kanałach sprzedaży. Połączenie tych funkcji wymaga elastyczności i doskonałej synchronizacji.

System ERP dla sklepu internetowego

Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu zyskasz sprawną kontrolę nad procesami i dokumentacją. Przyśpieszysz i rozwiniesz swój dział sprzedaży, a także uporządkujesz logistykę i rozliczysz kontrahentów. Poszczególne funkcjonalności oraz ich zakres dostosowywać możesz do potrzeb swojego biznesu, co pozwoli Ci uzyskać cenną przewagą konkurencyjną. 

Co dadzą Ci rozwiązania ERP dla ecommerce?

 • Łatwą i efektywną kontrolę finansów w swoim przedsiębiorstwie,
 • Zautomatyzowane procesy wewnętrzne – dotyczące sprzedaży i logistyki,
 • Dane do analizy, dzięki którym wyeliminujesz błędy i „wąskie gardła” w swoim przedsiębiorstwie,
 • Oszczędność czasu oraz zasobów, związanych z zarządzeniem i planowaniem określonych obszarów,
 • Lepszą kontrolę nad stanem magazynowym,
 • Stały monitoring transakcji – w tym przelewów wychodzących i przychodzących,
 • Systematyzację danych, które gromadzi się w sposób uporządkowany i bieżący.
ERP dla e-commerce

Jaki ERP dla E-commerce?

Wybierając najlepsze rozwiązania ERP dla sklepów internetowych (Microsoft Dynamics 365 Business Central) powinieneś kierować się celami biznesowymi, potrzebami i zakresem funkcjonalności, wspierających zarządzanie zamówieniami. Bardzo często firmy, które posiadają kilka kanałów sprzedaży i duży zakres asortymentu widzą przed sobą szereg wyzwań, które bywają kosztowne lub zbyt ingerujące w dotychczasowe procesy. Wizja integracji kilku systemów wzbudza lęk i obawy. Dlatego też niezbędne jest znalezienie systemu elastycznego i wspierającego na każdym etapie wdrażania i użytkowania.

Kluczem do sukcesu – pod kątem biznesowym – jest uwzględnienie wszystkich potrzeb. Ważne jest więc, aby system był spersonalizowany i dostarczał funkcje, które wniosą Twój sklep na wyższy poziom. W tej roli doskonale sprawdzi się dedykowany system ERP dla e-commerce, który łączy wszystkie niezbędne funkcjonalności, jednocześnie racząc łatwym i intuicyjnym wdrożeniem.

Wyzwania stawiane e-commerce

Świadomość konsumentów stale rośnie. W ostatnich latach platformy sprzedażowy doświadczyły wielu wyzwań w zakresie budowania i korzystania z infrastruktury technologicznej. Co ciekawe – prawie 80% sklepów internetowych dostrzegło problemy wewnętrzne w tym obszarze, co w naturalny sposób przyczyniło się do wzrostu popularności nowych technologii – w tym rozwiązań ERP. Prawie co czwarty e-commerce boryka się z problemem nieaktualnych informacji dotyczących stanów magazynowych. To z kolei wpływa na przetwarzanie zamówień, z czym problem ma co piąty sklep online. Ponad 30% przedsiębiorców przyznaje, że spotyka się z przestojami w swojej branży i dwukrotnie więcej z nich nie wie, jak oszacować i zareagować na te przestoje pod kątem finansowym.

Liczby te powodują, że sklepy coraz chętniej sięgają po pomoc w postaci nowoczesnych systemów. Te muszą nie tylko odpowiadać na potrzeby, ale także powinny być intuicyjne i „szyte na miarę”. Wyprzedź więc swoją konkurencję i zareaguj już teraz, stosując systemy ERP w swoim sklepie.

 

Dlaczego warto wdrożyć ERP dla sklepów internetowych od Probit?

 • Zautomatyzujesz dotychczasowe procesy, które obciążały zasoby i stanowiły za wyzwanie dla personelu,
 • Usprawnisz obsługę zamówienia – od kontroli stanu magazynowego, przez wysyłkę i ewentualny zwrot towaru,
 • Będziesz bazował na rzeczywistych danych, które pozwolą Ci stworzyć analizy i raporty. To dzięki nim zminimalizujesz ryzyko błędów i kryzysów, wnosząc swój biznes na wyższy poziom,
 • Przenalizujesz koszty, uwzględniając przy tym rentowność różnych rozwiązań i wychwytując tzw. wąskie gardła, które wymagają udoskonalenia.

Jeśli zastanawiasz się jak wdrożyć rozwiązania ERP dla sklepów online, skontaktuj się z naszym zespołem. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i doradzimy w zakresie dostępnych funkcjonalności.