Modele Licencjonowania

Strona główna » Microsoft Dynamics 365 Business Central Modele licencjonowania

Modele Licencjonowania Microsoft Dynamics 365 Business Central 

 

Licencja, udostępniana Microsoft Dynamics 365 Business Central, występuje dla dwóch, różnych użytkowników – tj. Essentials i Premium. Oba te typy mają wpływ na zakres funkcjonalności systemu ERP. W ofercie dostępny jest też dodatkowy wariant Team Members, który wyróżnia się ograniczonymi możliwościami.

W przypadku wspomnianej już licencji Essentials mowa o funkcjonalnościach, obejmujących zakres: finansowy, sprzedażowy, CRM, projektowy, zakupowy, magazynowania i zarządzania zasobami ludzkimi. W drugim pakiecie – Premium – do powyższych funkcji dochodzi jeszcze serwis i produkcja.

Licencje Microsoft Dynamics 365 Business Central – w różnorodnej infrastrukturze i modelu licencjonowania

Microsoft Dynamics 365 Business Central on-premises 

Licencja bezterminowa upoważnia do – jak sama nazwa wskazuje – bezterminowego użytkowania licencji dla systemu. Wybór tego pakietu rekomenduje się więc w różnych sytuacjach i przypadkach. Po pierwsze – kiedy przedsiębiorstwo może ponieść wyższe koszty na pierwszym etapie realizowania inwestycji, a następnie jest w stanie zarządzać swoją infrastrukturą. Po drugie – gdy oprogramowanie jest uruchamiane lokalnie. 

Wraz z licencją w formie subskrypcji zdobywasz także prawo do użytkowania oprogramowania na cały okres, obowiązywania płatności cyklicznych. Co ważne – ten model licencjonowania związany jest z niższymi kosztami początkowymi i wyróżnia się elastycznością w zakresie zwiększenia/zmniejszania liczby licencji w danym okresie. Poleca się ją w sytuacji, gdy przedsiębiorstwo chce, aby istniał obowiązek utrzymania infrastruktury w modelu chmurowym oraz gdy zarządzanie nim przejął partner wdrożeniowy (lub gdy wprowadza się oprogramowanie w formie lokalnej). Warto jednak pamiętać, że jest to możliwe jedynie wtedy, gdy partner wdrażający zapewnia wsparcie, pomoc i odpowiedzialność za ów system.

Microsoft Dynamics 365 Business Central on-cloud

System obowiązujący jako usługa Software as a Service. Cała podstawowa infrastruktura i oprogramowania pośredniczące znajdują się w centrum danych Microsoft Azure.  Ten zarządza systemem i zapewnia dostępność oraz bezpieczeństwo aplikacji i danych. 

Podejście to umożliwia szybkie rozpoczęcie pracy, przy jednocześnie niewielkim koszcie wstępnym. Microsoft Dynamics 365 Business Central on-cloud występuje jedynie jako miesięczna subskrypcja, a jej zakupu dokonać można poprzez sieć partnerską Cloud Solution Provider (CSP).

Model chmurowy (tzw. SaaS) jest rekomendowany w małych i średnich przedsiębiorstwach, dla których na ten moment systemy ERP są zbyt kosztowne lub dla których bariera wejścia jest za wysoka. 

Wybierając Microsoft Azure możesz ograniczyć koszty, które związane są z np. zatrudnianiem specjalistów IT do obsługi; naprawami i koniecznością skalowania zasobów.

Korzystaj z każdego miejsca i urządzenia

Dynamics 365 Business Central wyróżnia m.in. szerokim zakresem możliwości, z których korzystać można zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i stacjonarnych. Bardzo często zdarza się, że inne, konkurencyjne oprogramowania mają ograniczone funkcjonalności na danych urządzeniach. W przypadku Dynamics 365 Business Central jest wręcz odwrotnie – niezależnie na jakim urządzeniu pracujesz, masz dostęp do tych samych funkcji i narzędzi. Nie ma więc znaczenia czy korzystasz z laptopa, tabletu i smartfonu – z powodzeniem zrealizujesz zadania w oparciu o przejrzyste środowisko pracy i przy użyciu zaawansowanych funkcji.

Microsoft Dynamics 365 Business Central korzystać możesz poprzez:

   • Aplikację na komputery stacjonarne z Windows 10
   • Aplikację na tablety
   • (Windows, Android, iOS)
   • Aplikację na smartfony
   • (Windows, Android, iPhone)
   • Przeglądarkę internetową
   • (Internet Explorer, Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari)