Program do zarządzania produkcją

Strona główna » Program do zarządzania produkcją

Program do zarządzania produkcją

Branża produkcyjna jest jedną z najprężniej rozwijających się branż. Wymaga ona nie tylko elastycznej strategii, ale także planu i nadążania za trendami – w tym testowania nowych narzędzi. Dlatego też wśród rekomendowanych rozwiązań, które mają na celu wnieść produkcję na wyższy poziom, jest m.in  system ERP – oprogramowanie dla firm produkcyjnych (Microsoft Dynamics 365 Business Central).


ERP dla produkcji 

Innowacyjne rozwiązania pchają firmę do osiągania nowych celów. Te rozwiązania powstają również we współpracy z sektorem produkcyjnym, dzięki czemu możliwe jest spełnianie indywidualnych i konkretnych potrzeb w tejże branży. Można więc stworzyć krótką sieć skojarzeń, w którym to system ERP produkcja zwiększa szansę na osiąganie przewagi konkurencyjnej.

Stały rozwój jest niezwykle ważny – zwłaszcza w branży produkcyjnej, która stopniowo, z roku na rok, osiąga coraz to większy popyt. Co więcej – poziom zaawansowania polskiego przemysłu nie odbiega od przemysłu rejestrowanego w całej Europie Zachodniej. Być może dlatego przedsiębiorcy coraz śmielej deklarują chęć wykorzystywania nowoczesnego oprogramowania (w tej roli ERP – program do zarządzania produkcją).

Planowanie produkcji 

Planowanie produkcji to niezwykle złożony proces, który zderza się z szeregiem wyzwań. Wśród nich jest konieczność m.in. odpowiedniego planowania zaopatrzenia, co z kolei wymaga doboru nowoczesnych narzędzi i zastępowania nimi starych metod, które mogą przyczyniać się do tworzenia nieprecyzyjnych prognoz.

Co więcej – branża zmaga się ze zmiennymi trendami, które nierzadko narzuca konkurencja lub klient. Tak oto w ramach trendów zauważalne jest, iż w firmach produkcyjnych dochodzi do zwiększania wydajności maszyn i procesów, co z kolei wymaga testowania innego oprogramowania. Wyzwanie to związane jest z koniecznością koordynacji cyfrowej transformacji, co pociąga za sobą szereg innych kroków – w tym dużych zmian w procesach wewnętrznych. Problem ten dotyczy nie tylko produkcji, ale także logistyki, marketingu i obsługi klienta

zarządzanie i planowanie produkcją

System zarządzania produkcją

Na wszystkie te powyższe wyzwania odpowiadają nowoczesne narzędzia, systemy zarządzania produkcją, a także automatyka przemysłowa. 

Wybierając więc ERP dla produkcji zyskujesz:

   • Lepszą wydajność pracy – w tym efektywniejsze wykorzystywanie aktywów i zasobów maszynowych, 
   • Planowanie produkcji i zleceń produkcyjnych, 
   • Optymalizowanie kosztów produkcji – przewidywanie strat, planowanie wydatków i tzw. wąskich gardeł, 
   • ERP produkcja to przede wszystkim dane, które można wykorzystać do tworzenia analiz i śledzenia pracy poszczególnych obszarów i maszyn, 
   • Komponenty, które możesz dobierać do indywidualnych potrzeb Twojego biznesu,
   • Stałe doskonalenie produkcji i tym samym – kontrolowanie jakości,
   • Możliwość skalowania produkcji, 
   • Możliwość wytypowania głównych opóźnień, które mogą być kluczowe dla tworzenia planu finansowego, 
   • Harmonogram dotyczący np. zapotrzebowania materiałowego. 

 W przypadku pytań oraz w celu uzyskania szczegółowych informacji o tej części usługi  – zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy.