Wdrożenia ERP

Strona główna » Wdrożenia ERP

Wdrożenia ERP

ERP – Enterprise Resource Planning – w dosłownym tłumaczeniu oznacza „planowanie zasobów przedsiębiorstwa”. Jest to niezwykle złożony i elastyczny system do zarządzania przedsiębiorstwem, który opiera się na głównej bazie danych, w której to gromadzone są informacje z poszczególnych obszarów firmy.

Profesjonalne wdrożenie systemów ERP gwarantuje niezawodność narzędziową, a także ogrom funkcjonalności, z których korzystać duże dane przedsiębiorstwo.

Wdrażanie systemu ERP – metodyka 

Metodyka wdrażania systemu ERP to zbiór zasad, reguł, narzędzi i dobrych praktyk, które mają za zadanie umożliwić i ułatwić przeprowadzenie skutecznej realizacji danego projektu. Dzięki zdefiniowanej procedurze wdrażania – od mapowania, po specyfikacje – zmniejszone jest ryzyko błędów. Cały proces przebiega więc sprawnie i pod okiem wykwalifikowanego zespołu, który wykorzystuje przy tym doświadczenie zebrane podczas wcześniejszych implementacji. 

Wdrożenie ERP w małej lub średniej firmie 

Wdrażanie – czyli implementacja właśnie – to etap cyklu systemu, który polega na instalowaniu i dostarczaniu oprogramowania do wymagań firmy. Główna zaletą wdrażania modułowych systemów ERP w małej firmie jest fakt, że już na etapie wdrażania, można dostosować moduły do potrzeb firmy. Co ważne – można je również dowolnie modyfikować, dostosowując do wzrostów i etapów rozwojowych przedsiębiorstwa. Każdy moduł można bowiem rozbudowywać w nowe aplikacje i funkcjonalności, co przynosi szereg nowych możliwości. Wdrażanie systemów ERP to krok milowy do rozwoju Twojej firmy – skorzystaj z tych możliwości i zbuduj swoją przewagę konkurencyjną!

wdrożenia ERP

Ile czasu trwa wdrożenie systemu ERP?

Czas wdrażania zaawansowanego oprogramowania (w tym wdrożenia ERP), różni się w zależności od np. skali przedsiębiorstwa i liczby modułów wdrażanego systemu. Przyjmuje się, że średni czas implementacji trwać może od kilku do maksymalnie kilkunastu miesięcy.

Jeśli stawiasz na rozwój i wybrałeś system ERP, ale nie wiesz jakie funkcje najlepiej odpowiedzą na potrzeby biznesowe – skontaktuj się z zespołem Probit. Z przyjemnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości, przedstawimy korzyści i omówimy z Tobą możliwości, z których skorzystać może Twoja firma. Dedykowany konsultant ERP (ERP consultant) będzie wspierał Cię na każdym etapie wdrażania, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że jesteś „w dobrych rękach”.