LS Retail – system dla handlu detalicznego

Strona główna » LS Retail

LS Retail

Handel to jedna z  najprężniej rozwijających się branż, obejmujących m.in. artykuły spożywcze, jak i towary szybko zbywalne. Wraz z zawrotnym tempem rozwoju pojawiają się jednak wyzwania, wymagające m.in. poszukiwania efektywnych i skutecznych rozwiązań cyfrowych i fizycznych. Wynika to z naturalnej chęci utrzymania się na rynku i konkurowania z innymi sklepami. Trwa więc wyścig o jak najlepsze pozyskiwanie klienta i jak najszybsze odpowiadanie na trendy. Nic więc dziwnego, że LR Retail – zintegrowany system dla handlu detalicznego – stał się podstawą działania wielu współczesnych przedsiębiorców.

Zintegrowany system dla handlu detalicznego 

Rynek handlu detalicznego rozwija się w zawrotnym tempie. Tylko sklepy internetowe osiągnęły w ostatnich latach przychód rzędu 4.88 mld USD. Ten rozwój, coraz większa świadomość konsumencka i pojawiające się nowe sklepy sprawiły, że przedsiębiorcy chcą (i muszą) doskonalić swoje obecne systemy informatyczne.  

Zarządzanie sprzedażą w sklepach to złożony proces, który musi zmagać się z licznymi wyzwaniami – zarówno o charakterze biznesowym, jak i technologicznym. Tak oto handel zmaga się z dużą zmiennością informacji i danych, które dotyczą nie tylko branży, ale i całego obszaru zamówień. Nieregularne wolumeny i nowe kanały sprzedaży sprawiają, że sklepu muszą nie tylko reagować szybciej, ale także zbierać coraz to większej ilości danych. Jest to trudne, bowiem presja czasu i konieczność dostarczania produktów wysokiej jakości jest naprawdę duża. Przedsiębiorstwo musi więc redukować błędy, notować, tworzyć plan na przyszłość, a następnie sukcesywnie wdrażać go. Oczywiście najlepiej, aby wraz z tą realizacją szło także zmniejszenie kosztów, które dotyczą eksploatacji. Zadanie wydaje się trudne, biorąc pod uwagę ogólny rozwój konkurencyjności i rosnącą popularności wszelkich marketplace’ów, które stanowią nawet 50% udziału na rynku. 

Połączenie wszystkich tych elementów i spełnienie tych wymagań to zadanie niezwykle trudne. Dlatego też nowoczesny program sprzedaży detalicznej jest przysłowiową deską ratunku dla wielu przedsiębiorców. W tej roli występuje LS Retail – czyli oprogramowanie do sprzedaży detalicznej – dostępny w formie usługi (SaaS) i obsługiwany z poziomu chmury Microsoft Dynamics 365.

zarządzanie handlem detalicznym

Nowoczesny program sprzedaży detalicznej

Efektywne zarządzanie sprzedażą w sklepie pociąga za sobą ogrom zalet. Dlatego też branża detaliczna sięga po rozwiązania ERP, które niosą za sobą m.in.:

  • Ogólnie pojmowane wsparcie w procesach wewnętrznych – w tym obsługę magazynową, 
  • Automatyzację wielu złożonych procesów, obejmującą sprzedaż czy cykl transportowy, 
  • Zarządzanie sprzedażą retail w sklepach – w tym wprowadzenie automatyzacji, która odciąży zasoby personelu,  
  • Szybkie reagowanie na potrzeby klienta i trendy w branży, 
  • Optymalizowanie kosztów, 
  • Reagowanie na błędy i wąskie gardła, które wymagają zmian, 
  • Sprawną komunikację pomiędzy różnymi obszarami i działami przedsiębiorstwa, 
  • Tworzenie prognoz sprzedażowych.

 

 W przypadku pytań oraz w celu uzyskania szczegółowych informacji o tej części usługi  – zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy.